Sikeres volt a randim, mit (ne) tegyek?

2013.09.17 19:44

Ha jól sikerült a randi és elkezdődik egy kapcsolat, rajtunk áll vagy bukik, hogy mennyire lesz tartós. Próbáljuk meg nem elsietni a dolgokat és élvezzük ki az ismerkedési szakaszt.

Töltsünk minél több időt egymással, különböző élethelyzetekben. Vagyis ne csak arról szóljanak ezek a találkák, hogy összejövünk, tévézünk, ágyba bújunk. Sokat elmond a másikról például, hogy hogyan viselkedik egy bevásárlásnál, barátaink, családtagjaink körében, szórakozóhelyen és az élet más területein. Vonjuk be Őt az ügyeinkbe, de ne akarjunk rátelepedni, megfojtani. Hagyjunk magunknak is és Neki is életteret. Ha nem ismerjük meg kellőképpen, hajlamosak lehetünk Őt felruházni olyan tulajdonságokkal, amik valójában csak a képzeletünkben léteznek.

 

Amíg tart majd a rózsaszín köd, ezek a tulajdonságok valóságosnak tűnhetnek, de ahogy telik az idő, úgy tűnnek el és veszik át helyüket a valójában idegesítő szokások. Minél előbb megtapasztaljuk ezeket, annál könnyebben tudunk alkalmazkodni, vagy változtatni. Egy kapcsolatban szerencsések azok, akik azonos hőfokon égnek. Sajnos a legtöbb párnál az egyik mindig jobban ragaszkodik a másikhoz és ezáltal könnyebben sérül is. Ha nem kapunk elég visszajelzést, önbizalmunk csökkenhet, féltékenység gyötörhet bennünket és állandóan ott kiabálhat fejünkben a kisördög, hogy nem vagyunk elég jók a választottunknak. Ilyenkor aztán jön a hiszti, a zaklatásba menő telefonhívások, ellenőrzések, sms-ek hada. Bízzunk egy kicsit jobban magunkban és abban, hogy kedvesünk nem véletlenül van velünk. Ha erre képesek vagyunk akkor a saját életünket is megkönnyítjük, és megspórolhatunk pár tonna papírzsebkendőt és csokoládét is. Higgyünk benne, hogy a párunk jól döntött, amikor ránk esett a választása.

Ha élvezzük az együttlétet, a másik társaságát, kedveljük életfelfogását és elfogadjuk, tiszteljük a véleményét, fejezzük is ki. Ezzel is építjük a kettőnk között fennálló szeretetet és bizalmat. Ne féljünk kimutatni az érzéseinket. Az érintés a gyengédség egyik kifejező eszköze. Bátran használjuk. Néha egy simogatás, egy kézszorítás többet ér minden szónál. Ha úgy érezzük, puszit kell adnunk, tegyük meg.

Minden párkapcsolatban adódhat nézeteltérés, próbáljuk meg felnőtt emberek módjára kezelni. Hallgassuk meg az érveket és az ellenérveket is higgadtan, és ha nincs igazunk, merjünk bocsánatot kérni. A kommunikáció elengedhetetlen feltétele egy sikeres kapcsolatnak. Bánt valami? Mondjuk el bátran, de vigyázzunk, hogy ne sértsük meg vele a másik félt. Csak hívjuk fel rá a figyelmét kedvesen, hogy tudja, mire kell legközelebb jobban figyelnie. Ha pedig bennünket figyelmeztetnek ugyanerről, ne sértődjünk meg és kapjuk fel a vizet. Gondolkodjunk el rajta, jogos-e a felvetés és ha a válaszunk igen, próbáljunk meg tenni ellene.

És végül egy nagyon fontos dolog. Semmit ne akarjunk görcsösen! Hagyjuk, hogy maguktól alakuljanak a dolgok és ne siettessünk bármit is. Ne kezdjünk el egy hét után esküvői katalógusokat lapozgatni, szerelmünk leendő gyümölcsének nevét keresgélni az utónévkönyvben. És akkor nem járhatunk így:

Férfi: - Szívem, ha esetleg mostanában nem tudnék jönni, majd táviratozok neked.
Nő: - Tudom édesem. A távirat szövegét már megtaláltam a kabátod zsebében.

(2012. február)